Mr. Hard's Rocks American Man, Pracownia Piwa

20/12/2016, kategorie: Degustacje, tagi: Pracownia Piwa, Imperial Stout

Wyszła cała seria piw z Pracowni Piwa, w których nazwie pojawiał się Mr. Hard i jego kamienie. Na etykiecie możemy znaleźć gitarę elektryczną i lwa z glam rockowym makijażem w duchu Twisted Sister albo KISS. Nie wiem, czy to jakieś nawiązanie do zespołu White Lion, nie chce mi się szukać informacji na ten temat. Chętnie natomiast spróbuję zawartości butelki.

mr-hards-rocks-american-man

Wygląd. Czarne z niską, drobną, beżową pianą, która niestety dość szybko redukuje się do mgiełki na powierzchni piwa.

Aromat. Połączenie amerykańskiego chmielu i ciemnego słodu. Trochę to się kojarzy z Black IPA, bo żywiczno-owocowe nuty z kawową palonością dają w efekcie charakterystyczne skojarzenie z prażonym słonecznikiem. Kawa jednak, a do tego spora dawka kakao, szybko wychodzą na pierwszy plan i przypominają, że to jednak nie IPA.

Smak. Tu już nie ma miejsca na pomyłkę. Paloność jest stosunkowo wysoka, choć nie ma tu popielniczki. Jest za to mnóstwo przypalonego pieczywa. Jest też dość wysoka karmelowa słodycz, wyraźna, ale niemuląca. Do tego kawa, znowu kakao i leciutkie łaskotanie całkiem dobrze ułożonego alkoholu. Chmiele czuć jedynie w finiszu w postaci lekkiej cytrusowości.

Goryczka. Bardzo wysoka, choć skutecznie kontrowana dużą słodyczą. Palona i grejpfrutowa, dość długa.

Odczucie w ustach. Pełnia średnia do wysokiej, niskie nasycenie.

Ogólne wrażenie. Bardzo fajny RIS. Niewiele brakuje, by skutecznie rzucił na kolana. Jakby był gęstszy, bardziej zaklejający usta, pewnie piałbym z zachwytu. Pozostałości wyczuwalnego alkoholu pewnie ładnie się ułożą przez dodatkowych parę miesięcy leżakowania. Pomimo tych drobnych niedoskonałości i braku leżakowania, piwo i tak jest świetne. Zdecydowanie polecam.


Mr. Hard's Rocks American Man (Pracownia Piwa)

Skład: woda, słód jęczmienny, słód pszeniczny, chmiel, drożdże

Ekstrakt: 25°P

Alkohol: 10,5%


Ocena: 4,6 / 5

(wygląd: 4, aromat: 4, smak: 5, odczucie w ustach: 4, ogólne wrażenie: 5)


Następny wpis:


Poprzedni wpis: