Po Godzinach: Barley Wine, Amber

17/02/2017, kategorie: Degustacje, tagi: Amber, Barley Wine

Niedawno jak grom z jasnego nieba gruchnęła wiadomość, że browar Amber wypuszcza w swojej serii Po Godzinach sztosik. Barley wine. Wow! Trzeba było się zaopatrzyć, co też uczyniłem przy pierwszej możliwej okazji. A skoro ostatnio spijam piwa w tym stylu, równie dobrze mogę i spróbować tego.

po-godzinach-barley-wine

Wygląd. Śliczny, ciepły bursztynowy kolor, idealnie klarowne. Piana jasnobeżowa, niewysoka i niemal natychmiast znikająca z sykiem do zera.

Aromat. Hm, niezbyt wyraźny ten aromat. Trochę tu zboża i w zasadzie tyle. Kojarzy się z przeciętnym lagerkiem, a nie z winem jęczmiennym. Wad nie stwierdzam, bo i aromatu niemal nie stwierdzam. Gdzie ten Mosaic, ja się pytam?

Smak. Półwytrawne, słodowe taką słodowością… no właśnie, ponownie kojarzącą się nie z barley wine, a ze zwykłym lagerem, jakim można zapijać grillowaną kiełbasę. No, może nie do końca takim zwykłym, bo daje się wyczuć nieco alkoholu. Nieźle schowanego, ale mimo wszystko wyczuwalnego. Skojarzenie więc raczej nie ze zwykłym, a z mocnym lagerem.

Goryczka. Niska w stronę średniej, ziołowa.

Odczucie w ustach. Średnio wysycone, półpełne.

Ogólne wrażenie. No ludzie kochani, co to ma być? To piwo jest mocno poniżej przeciętnej. Nie wystawiam mu najniższych ocen tylko dlatego, że nie jest jednoznacznie wadliwe lub odrzucające, ale umówmy się: tutaj nie ma nic pozytywnego, co można wyciągnąć na wierzch, wyolbrzymić i dać naciąganą „tróję na szynach”. To piwo jest tak słabe, że zastanawiam się, czy po pierwszej porcji około 100ml w ogóle chce mi się to dokańczać. Bo przyjemności nie sprawia żadnej. Najgorsze jest to, że nie widzę też w tym piwie specjalnego potencjału do leżakowania. Słabizna, słabizna i jeszcze raz słabizna.


Po Godzinach: Barley Wine (Amber)

Skład: woda, słody pale ale, melanoidynowy mela red alder, pilzneński, chmiele Sybilla, Marynka, Mosaic, drożdże górnej fermentacji z własnej stacji propagacji

Ekstrakt: 22°P

Alkohol: 10%


Ocena: 2,3 / 5

(wygląd: 4, aromat: 2, smak: 2, odczucie w ustach: 3, ogólne wrażenie: 2)


Następny wpis:


Poprzedni wpis: