Mr. Hard's Rocks Coffee, Pracownia Piwa

21/05/2017, kategorie: Degustacje, tagi: Pracownia Piwa, Imperial Stout

Kawowego stoutu nie miałem w szafie gdy zaczynałem serię Mr. Hard’s Rocks, ale jakoś tak się złożyło, że akurat ta wersja stała sobie na półce mojego ulubionego sklepu z piwem. Postanowiłem szybko wcisnąć ją pomiędzy dość lipne jak dotąd piwa a wersję bez dodatków, z którą wiążę największe nadzieje.

mr-hards-rocks-coffee

Wygląd. Czarne z bardzo drobną beżową pianką wysoką na jeden palec, niespecjalnie trwałą, ale bardzo lepką.

Aromat. Bardzo przyjemny. Kawa jest tu na pierwszym planie, ale nie jakaś lura z ekspresu przelewowego, a wypasiona, gęsta mocha. Bo jest tu też czekoladowa słodycz. Gdy nos się trochę do tego wszystkiego przyzwyczai, wychodzi też paloność, zupełnie jak przypalony chleb.

Smak. Tu kawa jest już nieco za agresywna, lekko idąca w fusy i popiół. Piwo jest zaskakująco wytrawne i daje się w nim odczuć wyraźny alkohol, w miarę szlachetny, ale jeszcze trochę piekący. Goryczka jest jak dotąd na najwyższym poziomie, zarówno jeśli chodzi o liczbę IBU, jak i o zgodność ze stylem: jest wyraźna, palona… zupełnie jak esencjonalne espresso, ale takie naprawdę we włoskim stylu, z pełnej miarki kawy i 30ml wody.

Odczucie w ustach. Półpełne w stronę pełnego, nisko wysycone.

Ogólne wrażenie. No, jak dotąd to mój faworyt! Kawa sama w sobie jakoś mnie nie przekonuje jako dodatek do piwa (choć oceniony na 5/5 Coffee Stout z Kormorana oraz dwie uwarzone przeze mnie warki w tym samym stylu zdają się temu przeczyć), jednak pomimo nieco przesadnej drapieżności w smaku, naprawdę dobrze to się tutaj komponuje. Bardzo dobre, podejrzanie szybko znikające ze szkła piwo.


Mr. Hard's Rocks Coffee (Pracownia Piwa)

Skład: woda, słody (jęczmienny, pszeniczny, karmelowy, czekoladowy), palony jęczmień, chmiel Tomahawk, kawa Burundi Kiryama AA Bourbon, drożdże

Ekstrakt: 25°P

Alkohol: 10%

Goryczka: 60 IBU


Ocena: 4,7 / 5

(wygląd: 5, aromat: 5, smak: 4, odczucie w ustach: 4, ogólne wrażenie: 5)


Następny wpis:


Poprzedni wpis: