Mr. Hard's Rocks, Pracownia Piwa

21/05/2017, kategorie: Degustacje, tagi: Pracownia Piwa, Imperial Stout

Nadszedł dzień degustacji ostatniego RISa z serii Mr. Hard’s Rocks. Tym razem na tapecie wersja bez udziwnień i dodatków. Nie ukrywam, że wnosząc po poziomie większości poprzedników, mam poważne obawy. Pamiętam, że degustowany znacznie wcześniej American Man był naprawdę porządny, podobnie jak wersja z kawą. Daje to nadzieję, że nie będzie tragedii.

mr-hards-rocks

Wygląd. Czarne z niziutką beżową pianką, na dole bardzo drobną, kremową wręcz, na górze grubopęcherzykową. Nietrwałą, ale lepką.

Aromat. Nie ma tu jakoś bardzo dużo stoutu, ale to, co jest, zapowiada się nieźle, choć głównie przez pierwsze nuty utlenienia (piwo jest trzy miesiące po terminie, więc ma prawo już być lekko utlenione). Jest nieco czekolady i likierowego alkoholu, ale obok nich pojawia się też nutka porto. Mogłoby to wszystko być bardziej intensywne, ale na razie może być.

Smak. Nieco bardziej intensywny niż aromat, ale wiele tu zostaje do życzenia. Półsłodkie, wyraźnie słodowe. Pojawia się tu dość ulotna paloność, niezbyt wysoka, choć to zawsze coś. Poza tym mamy tu mieszankę kawy i czekolady podszytą rozgrzewającym alkoholem, niby całkiem nieźle ułożonym, ale i tak mocno wyczuwalnym. Palona goryczka jest zdecydowanie za niska jak na mój gust.

Odczucie w ustach. Pełnia co najwyżej średnia, a jak na RISa to trąci to wodnistością. Bardzo niskie wysycenie.

Ogólne wrażenie. Nie ma tragedii, ale też nie ma się czym zachwycać. To bardzo przeciętne piwo. Co prawda na tle reszty serii jest „powyżej przeciętnej”, ale umówmy się: po imperialnym stoucie człowiek spodziewa się znacznie więcej. Tutaj jest mało RISa w RISie, piwo jest grzeczne, ułożone, delikatne, żeby wręcz nie rzec „cherlawe”. Rozczarowujące.


Mr. Hard's Rocks (Pracownia Piwa)

Skład: woda, słody (jęczmienny, pszeniczny, karmelowy, czekoladowy), palony jęczmień, chmiele (Columbus, Amarillo, Challenger), drożdże

Ekstrakt: 25°P

Alkohol: 10%

Goryczka: 53 IBU


Ocena: 3,3 / 5

(wygląd: 4, aromat: 4, smak: 3, odczucie w ustach: 3, ogólne wrażenie: 3)


Następny wpis:


Poprzedni wpis: