Podróże Kormorana: Czech Pils

29/06/2017, kategorie: Na szybko, tagi: Kormoran, Podróże Kormorana, Pils

W serii Podróży Kormorana pojawiło się nowe piwko: czeski pils. Browar najwyrażniej chce udowodnić rzemieślnikom, że nie umieją zrobić znakomitego pilsa. I nie dziwota: Kormoran ma w jasnych lagerach sporo doświadzenia za pasem, a pils jest szczególnie trudnym stylem. Dobre craftowe pilsy to rzadkość.

podroze-kormorana-czech-pils

Nalewa się z umiarkowaną pianką, drobną, lepką, białą. Klarowne, złociste — pils pełną gębą. W aromacie jest balans między słodowością a ziołowo-kwiatowym chmielem. Bardziej chyba ziołowym. W smaku jest dość słodko; czuć, że to nie jest pils niemiecki. Słodowość jest stosunkowo wyraźna, przyjemna, a wzystko wieńczy ziołowość chmielu z fajną, chociaż troszeczkę szorstką goryczką. Jeśli miałbym stawiać, to powiedziałbym, że to raczej Magnum niż Saaz — no ale w składzie nie jest wyszczególnione, na jakim to chmielu. Może się okazać, że Kormoran zrobił po swojemu i nasypał np. Sybilli.

Trzeba powiedzieć, że to całkiem udane piwo. Poza troszkę moim zdaniem zbyt gryzącą goryczką, Kormoran całkiem trafnie zinterpretował styl. Warte grzechu te Podróże.


Podróże Kormorana: Czech Pils (Kormoran)

Skład: woda, słód jęczmienny (klepiskowy), chmiel, drożdże

Ekstrakt: 12,5°P

Alkohol: 4,5%


Ocena: 4,7 / 5

(wygląd: 4, aromat: 5, smak: 4, odczucie w ustach: 5, ogólne wrażenie: 5)


Poprzedni wpis: